BDSM subkultūra ir ypatumai

159.jpeg
 
4 komentarai
Kas gi ta BDSM subkultūra? Ši tema ganėtina sudėtinga ir vargu viename straipsnyje pavyks aptarti visus aspektus, bet kai kuriuos mitus mes tikrai pasistengsime išsklaidyti.

BDSM mūsų kasdienybėje

BDSM trumpinys tradicinio sekso atstovams kartais kelia pasibaisėjimą, jie įsivaizduoja tik baisias kančias, kurias, neva, privalo kentėti BDSM praktikuojantys partneriai. Tačiau nepaisant visko, tie patys asmenys dažnai mėgsta pažaisti su tokiu BDSM atributu, kaip antrankiai, kuriuos galima įsigyti bet kurioje erotinių prekių parduotuvėje. Šiuo metu rūbų ir aksesuarų parduotuvėse gausus asortimentas įvairiausių juostelių ir kitų papuošimų, labai panašių į antkaklius, taip populiarūs korsetai,  kūno diržai, dėvimi kasdienybėje. Visa tai pas mus taip pat atkeliavo iš BDSM.

Ką visgi reiškia šios raidės?

Palikime tradicinių santykių mėgėjus ramybėje ir pabandykime išsiaiškinti esmę. BDSM yra sudėtinis anglų kalbos terminas apibūdinantis erotinius, seksualinius veiksmus ar fantazijas su aiškiu galios ir valdžios pasiskirstymu tarp partnerių. BDSM skirstomas į dar tris terminus - B&D, D&S, S&M, reiškiančius surišimą ir discipliną (angl. bondage & discipline), dominavimą ir nuolankumą (angl. dominance & submission) ir sadizmą bei mazochizmą (angl.

Suvaržymas ir disciplina (BD)

Versdami žodį bondage” iš anglų kalbos Jūs susidursite su tokias paaiškinimais, kaip: nelaisvė, vergystė, o jie kalba patys už save. BDSM’e bondage” reiškia partnerių fiksavimą, laikymą tam tikroje padėtyje dėka antrankių; surišant, pririšant ir t.t. Disciplina reiškia, kad pažeidus žaidimo taisykles, priklausomas partneris (silpnesnis) bus nubaustas. Tokie žaidimai tinkami tik partneriams, pasitikintiems vienas kitu. Ideali situacija būna tuomet, kai vienas partneris pasitenkina, kai kontroliuoja pavaldžiojo partnerio kūną ir judesius, o kitas – savo bejėgiškumu ir pažeidžiamumu.

Dominavimas ir paklusnumas (DS)

Iš principo šios sąvokos sutinkamos ne tik seksualinio gyvenimo, bet ir šeimyninio gyvenimo istorijose. Klasikinis pavyzdys: vyras po padu – paklusnusis partneris ir žmona – lyderis, „domina” (dominuojantį vyrą vadina dom’u). Paprastai kalbant, bet kurią vadovavimo partneriui(-iams) rūšį galima pavadinti dominavimu.

Sadizmas ir mazochizmas (SM)

Šio BDSM aspekto esmė – suteikti skausmą. Sadistas pasitenkina sukeldamas skausmą, mazochistas – skaudinamas. Skausmui sukelti veiksmų  rūšys ir intensyvumas gali būti labai įvairūs. Beje, jeigu vyrui patinka sekso metu čiupti partnerę už plaukų ir gan skaudžiai traukti jos galvą atgal – tai pirmas požymis, kad vyras yra linkęs į tematinius” santykius!

Abipusis sutikimas

Bet kuriuo atveju, kurį aspektą mes beimtume, pagrindinė sąlyga – tai abipusis sutikimas ir abipusis partnerių pasitenkinimas. Saugumas, protas ir savanoriškumas – štai trys BDSM’o banginiai! Tarp BDSM praktikuojančių žmonių gan paplitusios sutartys, kuriose abu partneriai aptaria ką galima ir ko negalima daryti.

Saugus žodis

Prieš pradėdami BDSM’ą partneriai sutaria, išsirenka slaptažodį, kurį ištaręs paklusnusis partneris gali viską sustabdyti. Toks stop-žodis būtinas, nes paprastas ne” arba gana” gali tik įaudrinti dominuojantį partnerį ir abu nesulauks laukiamo efekto. Dažnai saugūs žodžiai pasirenkami visiškai nesusiję su erotika, pvz. lempa ar šaltibarščiai.

 
fantazijos
Komentarai (4)
[email protected] laukiu bdsm gerbeju be tabu
maloniai pazaisiu tiek discipline tiek bondage ,roleplayng ,man 28 parasykit
smagus zaidimai ir smagus pojuciai, jei isvengi freaky uzribiu! :)
nesijauciu nei sado nei mazo ,bet taip malonu suleisti nagus vyrui i kuna kai gera...
Naujas komentaras