Internetinės pažintys: tikslai ir tikimybės

Online_Dating.jpg
 
Internetas jau tapo pilnateise ir pilnaverte alternatyva bendravimui, todėl nenuostabu, kad pastaraisiais metais atsiranda vis daugiau svetainių, kur žmonės gali susipažinti ir nevaržomai bendrauti. Dabartinės specializuotos pažinčių svetainės yra palaikomos Web 2.0 sistemos, kas leidžia atlikti visas interaktyvaus bendravimo funkcijas.

Pavyzdžiui, daugelyje šiuolaikinių svetainių yra įrengta lankytojų pastabų  ir įrašų sistema, jog portalo lankytojai galėtų išsakyti savo pastebėjimus, pakomentuoti esančios sistemos pakeitimus ar gali teikti savo pasiūlymus .

Konkrečios internetinės svetainės komunikavimo funkcijos ir priemonės yra svarbios, tačiau ar pažintis bus sėkminga ar ne, priklauso nuo to, kokių bendravimo tikslų siekiate. Pasirodo tikimybė surasti sutuoktinį internete vyresniame amžiuje yra gana didelė, o štai romantikos ieškotojai dažnai bergždžiai vaikšto į pasimatymus.
 

Rimti santykiai ir santuoka

Gana didelė dalis žmonių internete siekia sutikti savo antrąją pusę, o tvirtų bei ilgalaikių santykių paieškos yra laikomos "garbingiausiu“ tikslu. Skelbime išsakytas pageidavimas, jog domina rimti santykiai pakursto susidomėjimą tų asmenų, kuriuos taip pat domina  laimingas šeimyninis gyvenimas ir santuoka. Ir toks pažinties tikslas bei  susipažinimo būdas gali būti net labai efektyvus.

Ilgalaikis bendravimas su žmogumi kitoje ekrano pusėje, gali padėti geriau jį pažinti, išsiaiškinti jo privalumus ir trūkumus, leidžia įvertinti išvaizdą, intelektualinius ir kitus sugebėjimus (JAV apie 30% susituokusių porų pažintį užmezgė internetu). Ir nors skeptikai internetinei draugystei suteikia neigiamą atspalvį, tikimybė susirasti vyrą ar žmoną kaip mat padidės, jei tik savo anketoje nurodysite aiškius tikslus ir apibrėšite kokios vyro ar moters savybės jums yra patrauklios, kokios ne.

Tiesa, pasaulinė praktika rodo, kad tikimybė surasti būsimą sutuoktinį realesnė tarp tų žmonių, kuriems yra 30 ir daugiau metų. Tai negalioja, jeigu jauna mergina ieško būsimo sutuoktinio tarp užsieniečių. Šiuo atveju sutuoktinį iš svetur gana paprasta rasti merginoms, kurių amžius yra 20 ir kiek daugiau metų. Tačiau neskubėkite skubėti, juk santuoka, tai rimtas žingsnis.

Greičiausiai būsimą sutuoktinį radusi mergina,  turės vykti gyventi į užsienį kartu su savo naujuoju sutuoktiniu ar sužadėtiniuir ir neišvengiamai susidurs su svetima kultūra, tradicijomis, teisinė sistema ir kitais socialiniais aspektais. Ilgainiui tokia santuoka gali visai nepriminti toks pasakos, apie kurią svajojote prieš pasineriant į jaunikio paieškas. Tad pasiektas tikslas, gali atnešti daug netikėtumų, visai nesusijusių su gražia vedybinio gyvenimo svetur svajone.
 

Draugystė, bendravimas ir pramogos

Bene didžiausia grupė asmenų virtualioje erdvėje ieško ne sutuoktinio, o tiesiog bendrauja su giminaičiais, draugais klasiokais ar bendrų interesų turinčiai žmonėmis, pavyzdžiui, internetinių žaidimų, automobilių, kino filmų mėgėjais.  Šį tikslą turintys žmonės dažniau bendrauja tokiuose socialiniuose tinkluose kaip “Facebook” ar svetainėse, kur savo nuomonę galima išsakyti forumuose bei pokalbių svetainėse. Tiesa, Lietuvoje kur kas populiaresni yra forumai, o pokalbių svetainių nėra jau tiek ir daug.

Privalumas bendraujant su bendrų interesų turinčiais žmonėmis yra tas, jog su bendramičiais galite pasidalinti savo mintimis, sužinoti kitaip mąstančiųjų nuomonę. Taip pat nesunkiai galite įgyti autoritetą tam tikroje aplinkoje ir susirasti draugų bei bendraminčių.
 

Meilė ir romantika

Interneto vartotojai, kurie užsiregistravę pažinčių portale  siekia surasti savo laimę ir amžiną meilę, dažnai tiki likimu ir tokių žmonių požiūris bene geriausiai atsispindi žodžiuose: “Dievas kiekvienam pasauly nubrėžia taką. Tereikia perskaityti ką jis nubrėžė tau..”. Tad kodėl gi tuo taku negalėtų būti internetinės pažintys?

Tarp romantikos ir meilės ieškotojų, pažintis gali užsimegzti tiesiog žaibiškai, tačiau taip pat greit šilti jausmai gali imti ir išgaruoti. Neretai pakanka pamatysi būsimos “meilės” fotografiją ir ,atrodo, amūras pataikė tiesiai į jus. Tačiau dažniausiai, jau po pirmojo susitikimo, tenka nusivilti, kad cheminė meilės reakcija nepavyko, o susikurtas pirmasis įspūdis apie žmogų buvo visiškai klaidingas. Turintys romantiškos pažinties tikslus žmonės, dažniausiai yra nuotykių ieškotojai ir net ir nepavykęs pasimatymas neatbaido jų nuo tolimesnių susitikimų. Jei nepavyksta susirasti draugės ar draugo iš pirmo karto, galbūt tai pavyks kitą kartą? Galiausiai, vyras ar moteris objektyviai ima vertinti situacija, o į pasimatymus eina vedini smalsumo.

Tačiau, jeigu nesate nuotykių mylėtojai, o tiesiog norite internetinių pažinčių būdu sutikti sielos draugą, vertėtų neskubėti lėkti į pasimatymą, o ilgesnį laiką skirti susirašinėjimui. Juk tikra meilė turi būti patikrinta laiko. Tad, jei praėjus keliams mėnesiams, vis dar tenkins virtualaus draugo manieros ir turėsite su juo apie ką kalbėti, tikimybė išlaikyti kontaktą  pasimatymo metu  bus didesnė, o nusivilti teks kur kas rečiau.


Intymumas ir sex pažintys

Ieškančių sex pažinčių skaičius yra gana didelis. Sekso partnerės ar partnerio ieškančiųjų skelbimų skiltis niekada nebus tuščia. Tačiau norintiems užmegzti rimtus santykius ar siekiantiems sutikti būsimą sutuoktinį, sex pažintys ne pati tinkamiausia vieta. Antraip, galite susidurti su virtualiu seksualiniu priekabiavimu, o didžiulis susidomėjimas jumis gali žeisti.

Siekiantiems intymaus bendravimo, sex pažintys rekomenduoja atidžiai užpildyti narystės anketą, o prieš užsiregistruojant patikrinkite ar teisingai nurodėte pageidaujamą geidžiamų santykių statusą. Pažintys suaugusiems vartotojams  suteikiama galimybė intymių pažinčių ieškoti skelbimų lentoje, o taip pat galite savo nuomonę ir pažiūras išsakyti forume bei mėgautis pokalbių kambario teikiamais džiaugsmais.

Sex pažintys gali būti puikus būdas suvienyti išskirtinių seksualinių pomėgių turinčius asmenis. Tad jei esate fetišo ir vergovės garbintojai ar siekiate netradicinių seksualinių santykių, tokių kaip grupinis seksas ar intymūs santykiai tarp tos pačios lyties atstovų, tiesiausias ir saugiausias būdas įgyvendinti šias fantazijas, tai registracija pažinčių suaugusiems portale. 
 

Profesiniai interesai

Jei jus domina bendravimas su žmonėmis, kurie dalinasi savo profesiniais interesais, geriausia tai padaryti užsiregistravus tam skirtuose portaluose ar bendrauti jūsų lankomiausių svetainių forumuose, atsižvelgiant į pageidaujamą temą.

Jeigu ieškotės darbo ir esate užsiregistravę tam skirtuose darbo skelbimų portaluose, tikimybę susirasti gerą darbą padidins įdomiai pateiktas gyvenimo aprašymas. Pageidautina su fotografija. Taip pat atidžiai reikėtų patikrinti ar jūsų užpildytas ir pateiktas gyvenimo aprašymas atitinka jūsų interesus ir ar yra parašyta tinkamai, be klaidų. 


Vertėtų atsiminti, kad be visų šių tikslų kai kurie asmenys gali turėti ir kitokių interesų, kaip sukčiavimas ar siekis pasipelnyti. Tačiau vien dėl šios priežasties  bijoti internetinių pažinčių tikrai neverta. Juk likti  apgauti  galite  ir realiame gyvenime. Svarbiausia, jog turėdami konkrečius bendravimo ir pažinčių  tikslus, jų siektumėte tam skirtuose vietose bei  būtumėte atsargūs dalindamiesi asmenine informacija.

Mes linkime, kad kiekviena pažintis atneštų tik malonius netikėtumus ir, kad Jūsų tikslai pranoktų visus lūkeščius!


www.suaugusiems.lt

Kokių pažinčių ieškote mūsų portale?
 
Komentarai
Naujas komentaras