Feromonai: kas tai?

383367.jpeg
 
Feromonai – biologiškai aktyvios medžiagos, kurios galimai sukelia priešingos lyties seksualinį potraukį, pasąmonės lygmenyje. Kai jie pasklinda ore, uoslės receptoriai apdoroja šią informaciją ir siunčia stiprų impulsą į smegenis, kurios šį dirgiklį suvokia kaip siunčiamą seksualinį signalą.

Kur jie gaminami?

Feromonai gaminami tiek vyro, tiek moters endokrininėse liaukose ir jie išsiskiria ant odos kartu su prakaitu, o didesnė koncentracija šio meilės hormono randama spermatozoiduose bei makšties išskyrose, šlaplėje. Įdomu tai, kad didesnis feromonų kiekis randamas makšties išskyrose, kurios  išsiskiria ovuliacijos metu. Tačiau nutinka ir priešingai. Feromonai gali ir atstumti. Pavyzdžiui, jeigu du žmonės turi panašią imuninę sistemą ar bendrą genotipą. Tad šiuo atveju, posakis, jog priešingybės traukia, puikiai pasitvirtina.

kvepalai

Feromonų blokatoriai

Tikrai nesakome, kad prieš einant į pasimatymą negalima praustis po dušu. Tačiau tam tikros priemonės gali blokuoti feromonų išsiskyrimą. Pavyzdžiui, su saiku naudokite antiperspirantus nuo prakaito. Jie blokuoja prakaito liaukas ir tai slopina feromonų išsiskyrimą. Feromonų koncentracija ir pats jų tipas gali pakisti esant tam tikroms gyvenimo sąlygoms ar kitokiai (neįprastai) aplinkai. Manoma, kad moterų , kurios laikosi griežtos dietos ir badauja, prakaito liaukos pablogina feromonų išsiskyrimą,o pats prakaitas įgauna specifinį kvapą. Pyktis, nerimas, stresas taip pat slopina feromonų veiklą

Seksualūs kvepalai. Kokius pasirinkti?

Kiekvienas žmogus yra skirtingas, tad ir vieno universalaus kvapo, kuris patiktų visiems, nėra – jūsų pasirinktas kvapas kuo puikiausiai atspindės jūsų suvokimą apie save, ir paskleis į aplinką stiprius seksualinius impulsus. Prieš renkantis feromoninius kvepalus, pirmiausia atkreipkite dėmesį ar jie skirti vyrams, ar moterims.  Vyrams skirti feromoniniai kvepalai pritrauks priešingos lyties atstovių dėmesį, o moterims skirti feromoniniai kvepalai privers atsisukti vyrus.

Aromatas

Feromoniniai kvepalai gali būti bekvapiai. Jų kvapo beveik neįmanoma užuosti, todėl juos galima naudoti su savo mėgstamais kitais kvepalais ar tiesiog siekiant sustiprinti savo patrauklumą. Tačiau yra ir praturtintų aromatais feromoninių kvepalų. Vieni mėgstamiausių, stimuliuojamą poveikį turinčių kvepalų, tai muskato, apelsinų ir baltojo muskato, aromatai.

Feromonų kerai  gyvenime ir santykiuose.

Feromonai pasitelkiami ir versle, ypač prekyboje. Siekiant sudaryti vertingą sandorį rekomenduojama prieš susitikimą pasikvėpinti feromoniniais kvepalais. Jie padės jums pelnyti partnerių palankumą. Taip pat nepabijokite šio aromato prieš einant į pokalbį dėl darbo. Juk pirmasis įspūdis yra labai svarbus, tad jį ir palikite (iš graikų kalbos  feromonai reiškia turintys įspūdžių). Šiuos kvepalus, kaip triuką, mėgsta pasitelkti ir kosmetikos prekybos atstovai. Klientų akimis toks pardavėjas atrodo  išmanantis savo darbą ir  žino būdus kaip atrodyti patraukliai. 

Kvapų galia

Gero ar negero žmogaus kvapo nebūna, svarbu, kaip mūsų smegenys šiuos kvapus suvokia. Tačiau būna tiesiog nuostabu, kai įvyksta pati tikriausia cheminė reakcija. Tada tik belieka sutikti su Patrick Süskind žodžiais: Kvapo įtaiga stipresnė už žodžius, reginius, jausmus ir valią. Kvapo įtaigai neįmanoma atsispirti, jis patenka į mus kaip oras į plaučius, jis užlieja mus, tiesiog užtvindo ir niekas negali nuo jo apsiginti.

Ar tikite feromoninių kvepalų poveikiu?
 
fantazijos
Komentarai
Naujas komentaras