Seksologijos enciklopedija: sekso sąvokos ir terminai

537.jpeg
 
3 komentarai
Įdomu ir naudinga: terminų žodynas.

Autofelacija

Iškreipta lytinio pasitenkinimo forma, kai orgazmas pasiekiamas čiulpiant savo paties varpą. Tai labai reta forma, nes tik vienas kitas žmogus (paprastai jaunas) sugeba taip pasilenkti, kad lūpomis pasiektų varpą. Gyvūnijos pasaulyje pastebima dažniau.

Efebofilija

Lytinis nukrypimas, potraukis paaugliams. Seksualinį susijaudinimą kelia jaunuolio ar mergaitės fizinis nesubrendimas, nepatyrimas.

Braižymas nagais

Meilės reiškimo forma Trobriano salyno gentyse; reiškia tą patį, ką bučinys europiečiams ar nosių trynimas eskimams. Jeigu mergina ar moteris įdreskia vyrui nagais ar kitu aštriu daiktu (kartais iki kraujo, net gilių žaizdų), ir ji jam patinka, jis gali drąsiai aplankyti ją naktį. Kartais erotinis draskymasis yra meilės žaidimų elementas. Moteris, kuriai ant kaklo ar krūtinės matyti įdrėskimų dėmės, keldavo kitoms moterims pavydą. Europos kultūroje draskymasis ypač dažnas, kai abu partneriai turi sadomazochistinių polinkių.

nagai

Hedonizmas

Etikos doktrina, pagal kurią malonumas, pasitenkinimas yra aukščiausia vertybė ir svarbiausias elgesio motyvas.
Imisija – varpos įstūmimas į makštį per sueitį. Paprastai varpa įstumiama į moters makštį, bet gali būti ir į abiejų lyčių partnerių burną ar išangę.

Koprofemija

Potraukis nepadoriai kalbėti priešingos lyties atstovui girdint. Seksologai nurodo, kad koprofemijos elementų gali būti lytinio akto metu, prieš orgazmą. Dažnai pasitaiko moterims.

Krūtų fetišizmas:

1) Fetišizmo atmaina, kai krūtys yra vienintelis seksualinio pasitenkinimo šaltinis; pasitaiko heteroseksualiuose ir homoseksualiuose santykiuose. 2) Autoerotinis krūtų fetišizmas, kai moteris, dirgindama savo krūtis, patiria seksualinį pasitenkinimą. Tai savotiška masturbacijos forma. 3) Pasyvusis fetišizmas, kai moteris gali patirti orgazmą tik tada, kai vyras ranka, lūpomis arba varpa dirgina krūtis. Šiuo atveju liguistą fiksaciją reikia skirti nuo krūtų glamonių parengiamuoju meilės žaidimų periodu.

krūtys

Poliandrija 

Daugvyrystė, reta grupinės santuokos forma, kai moteris turi kelis vyrus. Ši santuokos forma buvo praktikuojama pirmykštėse bendruomenėse daugelyje pasaulio šalių: Tibete, Indijos pusiasalyje, Šiaurės ir Pietų Afrikoje, Kanarų salose, Okeanijoje, Šiaurės Amerikoje.

santykiai

 
fantazijos
Komentarai (3)
nieko jus vyruciai nesuprantat :D ....
Europos kultūroje draskymasis ypač dažnas, kai abu partneriai turi sadomazochistinių polinkių. .... Kažkodėl kenčia nudaga, nors aš, nei sado, nei mazo
Erotinis draskymas - tikiuosi, randų nelieka :D
Naujas komentaras